Film „Babylon” z Margot Robbie i Bradem Pittem

Reżyser „La La Land” - Damien Chazelle – zdążył już udowodnić, że opowiadane przez niego historie nie należą do typowych. Przepełnia je niesamowita muzyka, malownicza estetyka i genialna obsada aktorska. I tym razem nie będzie inaczej.  Już wkrótce czeka nas premiera „Babylonu” z Margot Robbie i Bradem Pittem w rolach głównych!

Reklama

- Moim motywem przewodnim było zaburzenie wszelkich dotychczasowych stereotypów i skojarzeń dotyczących szalonych lat 20. Chcę, żeby ludzie zrozumieli kwintesencję tej ery, żeby zauważyli w niej wielki dziki zachód pełen narkotyków i ekstremalnego życia na każdym spektrum – mówi Damien Chazelle dla „W Magazine”.

Już sama zapowiedź reżysera sprawia, że aż trudno się oprzeć chęci pójścia do kina. Ale o czym właściwie będzie opowiadał film?

„Babylon” – fabuła

Produkcja przeniesie nas do lat 20. XX w., w których filmy nieme zaczęły zanikać na rzecz filmów dźwiękowych. Niektórzy nazywają to „rewolucją kina”, na którą złożyły się nie tylko nowinki technologiczne, ale także nowe interesy w obrębie wytwórni.

Dla jednych lata te stały się początkiem wielkiego sukcesu – dla innych początkiem wielkiego końca. Damien Chazelle skupi swoją uwagę zarówno na jednych, jak i na drugich, przy czym sama fabuła będzie przede wszystkim opowieścią o początkującej aktorce, która odnosi niespodziewanie wielki sukces w branży filmowej. U jej boku stanie pewien emigrant, który marzy o tym, by rozpocząć karierę w świecie kina.

Jak mówi sam reżyser, „Babylon” było jednym z najtrudniejszych projektów, jakie realizował. Czy dlatego film zyskał miano „Wielkiego Gatsby’ego na sterydach”? Być może. Tak czy owak, udało mu się zebrać naprawdę genialną obsadę – choć nie obyło się bez wpadek…

 

Kto zagra w filmie „Babylon”?

Podczas castingów do „Babylon” pojawił się pewien mały konflikt. Podobno jedną z głównych postaci - Nellie LaRoy - miała zagrać Emma Stone, jednak ilość pracy nie pozwoliła jej na angaż w kolejnym filmie.

I tak na ekranie zamiast niej zobaczymy równie genialną aktorkę – Margot Robbie, która zagra u boku samego Brada Pitta!

W filmie zobaczymy także: Diego Calvę, Tobey’ego Maguire’a, Katherine Waterston, Maxa Minghellę, Flea, Samarę Weaving, Lukasa Haasa, Olivię Wilde, Spike’a Jonze i Jeana Smarta.

 

„Babylon” – zwiastun i premiera

Prace nad filmem „Babylon” wciąż trwają - reżyser chce, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Mimo to, premiera została zapowiedziana już na 25 grudnia 2022, a pierwszy zwiastun już zdążył zrobić w sieci wielką furorę!

I nie dziwimy się temu wcale. Wszyscy aktorzy wyglądają wprost doskonale. Są piękni, ale niefiltrowani. Zwiastun przepełniają twarde linie, realizm i ogólny „rozkład”. Zresztą, co tu wiele mówić – zobaczcie go na własne oczy!