Świąteczna reklama Allegro 2021

Bloki promocyjne? Omijamy szerokim łukiem, szczególnie w okresie świątecznym. A jednak świąteczne reklamy Allegro mają w sobie „to coś” – zwłaszcza jeśli chodzi o klimat Bożego Narodzenia. W tym roku nie było inaczej. Firma opowiedziała przepiękną historię o miłości, wybaczaniu i stereotypach, które potrafią dzielić tak jak pandemiczne maski.

Reklama

Tym razem wraz z twórcami spotu Allegro zaglądamy do domu przeciętnych Kowalskich. Kilka tygodni przed Świętami ukochana córka zaprasza na rodzinny obiad swojego chłopaka, który zdaniem ojca dziewczyny, lekko mówiąc, był nieodpowiedni.

Ojciec lekarz i chłopak córki, motocyklista z tatuażami – teoretycznie mało „zgrany” zestaw. Wystarczyło kilka chwil, by ojciec wyrobił sobie zdanie o potencjalnym przyszłym zięciu.

Następnego dnia w szpitalu ojciec dziewczyny niefortunnie psuje swoje pióro. Wtedy zauważa zamaskowanego pielęgniarza, który z sercem na dłoni podchodzi do jednego z pacjentów. Kim jest ten dobroduszny człowiek? Łatwo się domyślić.

Współczesna "Opowieść wigilijna" 

Choć Boże Narodzenie zawsze stawiane jest w świetle najpiękniejszych dni w roku, w rzeczywistości bywa z nimi naprawdę różnie. Zaaferowani przygotowaniami do świąt, często zapominamy o tym, co najważniejsze – rodzina, przyjaciele, dobroć, życzliwość, radość, zaufanie – każdy czasami się gubi. Tegoroczna reklama Allegro to przepiękny opowieść o tym, co najważniejsze, o tym, by właśnie w Świętach zaglądać głębiej w drugiego człowieka.

Reklama Allegro o tym, co najważniejsze w świętach Bożego Narodzenia

- Pierwsze wrażenie nie musi być słuszne. Czasem potrzeba chwili, żeby dostrzec w sobie to, co najważniejsze – czytamy pod filmikiem z reklamą.

Uwielbiamy reklamy Allegro bo są jak współczesne skrawki „Opowieści wigilijnej” – każdy z nas może się w niej przejrzeć, jak w lustrze! Być może dzięki niej tegoroczne święta będą jeszcze piękniejsze niż kiedykolwiek, a stereotypy raz na zawsze zostaną w cieniu życzliwości.

Reklama Allegro 2021 została stworzona przez agencję Ogilvy.