„The Tender Bar” – opis fabuły

„The Tender Bar” to komediodramat o trudnym dorastaniu oparty na pamiętniku amerykańskiego pisarza J.R. Moehringera. Historia w filmie opowiadana jest z perspektywy chłopca o imieniu J.R. (Tye Sheridan), który wychowuje się bez ojca. Jego głównym męskim wzorcem zostaje więc jego wujek Charlie (Ben Affleck), który jest barmanem w lokalnej knajpie. Poza nim chłopcem opiekują się jego zawzięta matka (Lily Rabe) i dziadek (Christopher Lloyd), którzy próbują zaopatrzyć go w najlepsze wskazówki, jak stać się odpowiedzialnym i uczciwym dorosłym i wysłać go na jak najlepsze studia.

Reklama

Film to ciepła opowieść o trudach dorastania bez ojca, nastoletnich wzlotach i upadkach, pokonywaniu barier społecznych oraz uporze w dążeniu do celu – w tym przypadku do kariery pisarskiej. Wszystko to ukazane zostało w pierwszym zwiastunie filmu, który możecie obejrzeć poniżej.  

 

„The Tender Bar” – scenariusz, reżyseria, produkcja

Za scenariusz filmu odpowiada William Monahan, scenarzysta nagrodzony Oscarem za znakomity film Martina Scorsese pt. „Infiltracja”. Film wyprodukuje studio Amazon Prime, a swoich sił za kamerą po raz drugi spróbuje George Clooney, który liczy na odwrócenie passy po bardzo nieudanym debiucie reżyserskim w netfliksowej produkcji „The Midnight Sky”.

Ben Affleck i George Clooney znów razem 

Co ciekawe, nie będzie to pierwsza współpraca Clooneya z Affleckiem w charakterze twórców filmu. Panowie pracowali ze sobą przy oscarowej „Operacji Argo”, z tym że wówczas za kamerą stał Affleck, a Clooney był producentem.

„The Tender Bar” – premiera

Nowy film George’a Clooneya na krótko pojawi się w kinach 17 grudnia 2021. Z kolei 7 stycznia 2022 produkcja będzie miała swoją premierę na platformie Amazon Prime Video.