Wojna w Ukrainie: Zbiórka pieniędzy na aparaty rentgenowskie

Na platformie crowdfundingowej UNITED24, która została zainicjowana przez prezydenta Ukrainy Wolodymyra Zelenskiego, trwa właśnie zbiórka pieniędzy na aparaty rentgenowskie dla ofiar wojny. Darczyńcy będą mogli wziąć udział w specjalnej loterii Bang & Olufsen.

Reklama

W zbiórce UNITED24 mogą wziąć obywatele wszystkich krajów. Jak do tej pory 60 proc. zebranych środków zostało przeznaczonych na wsparcie ukraińskich sił zbrojnych. Dziś jednak kraj mierzy się z coraz większym barkiem sprzętu medycznego.

– Każdy może przekazać darowiznę jednym kliknięciem z dowolnego kraju. Mogą to być indywidualni obywatele, przedsiębiorcy i wielkie korporacje. Na co dzień walczymy z wrogiem, walcząc o wartości wolności i demokracji, a UNITED24 stanie się usługą cyfrową, która zjednoczy cały cywilizowany świat, by wesprzeć Ukrainę – powiedział w oświadczeniu Wołodymyr Zełenski.

Boris Johnson i Wołodymyr Zełenski / materiały prasowe Bang & Olufsen Boris Johnson i Wołodymyr Zełenski / materiały prasowe Bang & Olufsen

Wszystkie środki zebrane do 31 sierpnia 2022 roku zostaną przeznaczone na aparaty rentgenowskie z ramieniem C, które znacznie zwiększą poziom udanych operacji.

Warto dodać, że aktualnie do najczęstszych rodzajów obrażeń doznawanych przez ofiary wojny należą złamania i ramy odłamkowe.

Bang & Olufsen - limitowane głośniki w loterii UNITED24

Platformę wspiera wiele ogólnoświatowych marek i osób publicznych, w tym Balenciaga, Imagine Dragons, Andrij Szewczenko czy Iga Świątek. Do inicjatywy dołączyła się także luksusowa marka Bang & Olufsen, która przygotowała dla darczyńców wyjątkową loterię.

Aby wesprzeć zbiórkę UNITED24 Bang & Olufsen wyprodukowała limitowaną serię głośników Beosound w kolorze flagi ukraińskiej. Dziesięć z nich trafi w ręce darczyńców w ramach specjalnej loterii. Co więcej, seria ta nie będzie dostępna w sprzedaży.

 

Jak wziąć udział w loterii Bang & Olufsen?

Jeśli chcemy wziąć udział w loterii organizowanej przez Bang & Olufsen, musimy jedynie wejść na platformę UNITED24 i dokonać darowizny za minimum 10 euro. Jak zapewniają organizatorzy, im większa kwota, tym większa szansa na wygraną.

Po zakończeniu zbiórki - 1 września 2022 -  zostanie wyłonionych 10 przypadkowych darczyńców, do których trafią nagrody. Wyniki zostaną opublikowane na stronie UNITED24.