Antonio Banderas podczas obchodów Wielkiego Tygodnia w Maladze

Legendarny filmowy Zorro, czyli Antonio Banderas nie ukrywa, że uroczysta ceremonia Virgen de Lagrimas y Favores (procesja Najświętszej Maryi Dziewicy) jest mocno zakorzeniona w jego sercu.

Reklama

61-letni aktor każdego roku uczestniczy w obchodach Semana Santa, czyli Wielkiego Tygodnia, w Maladze. Ubrany w tradycyjny strój z kapturem oddaje hołd Matce Jezusa Chrystusa w parafii Virgencita, jedynym miejscu, w którym może poczuć się anonimowy.

- Niektórzy mogą powiedzieć, że to kompletnie odstaje od mojego życia. Można zapytać, co facet, który grał u Almodovara, robi tutaj w takim stroju. Ale to mnie doładowuje. Takie zanurzenie się w tradycję, w moje korzenie aż do przesytu – powiedział Antonio Banderas w wywiadzie dla „Paris Match” w 2015 roku.

W tym roku do aktora dołączyła także Nicole Kimpel, jego czterdziestoletnia partnerka.

 

Kolorowe Święta Wielkanocne w Maladze

Malaga szczyci się jednymi z najbardziej wzniosłych obchodów Samana Santa w całej Hiszpanii. Uroczystości rozpoczynają się w Niedzielę Palmową i trwają aż do Niedzieli Wielkanocnej. W tym czasie czterdziestu mnichów przechadza się ulicami miasta.

Anotnio Banderas dołącza do pokutników niosących drewniane platformy z boskimi figurami przy dźwiękach żałobnych bębnów i unoszącym się zapachu kadzideł. Aktor od lat jest także członkiem bractwa Najświętszej Dziewicy od Łask i Łez.