Anthony Hopkins jako Nicholas Winton. Krytycy chwalą film "One Life"

Wygląda na to, że Anthony Hopkins znowu to zrobił!

Reklama

Po premierze filmu „One Life”, która odbyła się podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto, światowe media rozpływają się nad występem 85-letniego aktora.

"One Life" opowiada historię Nicholasa Wintona, który w 1939 roku zorganizował akcję ratunkową dla co najmniej 669 dzieci z okupowanej przez nazistów Czechosłowacji.

W filmie Jamesa Hawesa zaprezentowane zostaną dwie wersje mężczyzny: młodszą zinterpretował Johnny Flynn, w starszą wcielił się właśnie Anthony Hopkins. Dziennikarze nie tylko stwierdzają, że gwiazdor filmu "Milczenie Owiec" oraz serialu "Westworld" zachwycił swoją kreacją aktorską, ale przede wszystkim, że za najnowszą rolę należy mu się Oscar.

W filmie możemy zaobserwować jak Winton po latach zarzuca sobie, że za mało zrobił. Mężczyzna uważa, że mógł uratować większą liczbę osób. To właśnie w tych scenach kunszt Anthony’ego Hopkinsa jest według recenzentów wręcz niewiarygodny.

Anthony Hopkins zachwycił krytyków! Dostanie Oscara za rolę w "One Life"?

Dziennikarka serwisu "IndieWire" twierdzi, że aktor ze scen, w których jedynie milczy, potrafi stworzyć wręcz emocjonalną bombę. W innym miejscu podkreśla, że nawet miałkość scenariusza nie jest w stanie przeszkodzić mu w swoich popisach.

Recenzent "Screen" chwali film za pokazanie traumy głównego bohatera, czego zwykle nie widzimy w filmach poświęconych osobom, które ratowały innych w trakcie wojny. Tak samo jak autor recenzji dla portalu "Guardian", dziennikarz chwali Hopkinsa za grę emocjami i jego mimikę.

Także osoby, które obejrzały zwiastun produkcji, zachwycają się występem aktora.

- Nie mogę sobie wyobrazić bardziej idealnego aktora do zagrania Sir Nicholasa Wintona. Oglądanie tego filmu będzie absolutnym przywilejem – czytamy w jednym z komentarzy.

Jeśli jeszcze nie widzieliście trailera, to koniecznie to nadróbcie. Niestety, na europejską premierę "One Life" trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. Odbędzie się ona w styczniu 2024 roku.