"Dziadek do orzechów" i państwo Lewandowscy Teatrze Wielkim - Operze Narodowej 

Piłka nożna i balet pozornie niewiele mają ze sobą wspólnego, ale kto powiedział, że wybitny piłkarz nie mógłby być fanem klasyki? I tak oto Robert Lewandowski i jego żona Anna Lewandowska pojawili się na niedzielnym balecie „Dziadek do orzechów” w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Grudniowy spektakl co roku cieszy się ogromną popularnością, a najlepsze miejsca na sali zarezerwowane są zwykle już kilka miesięcy wcześniej. Nic w tym dziwnego. „Dziadek do orzechów” to jeden z najbardziej świątecznych i tym samym magicznych przedstawień w dziejach baletu! Naszym zdaniem każdy chociaż raz w życiu powinien go zobaczyć, nawet jeśli nie jest już dzieckiem!

Reklama

Anna Lewandowska i Robert Lewandowski z córką Klarą w teatrze 

Anna Lewandowska i Robert Lewandowski na „Dziadka do orzechów” zabrali swoją starszą córkę Klarę, która – nomen omen – nosi to samo imię, co główna bohaterka baletu.

Cieszy nas fakt, że słynny polski piłkarz i jego żona zdecydowali się na spędzenie grudniowej niedzieli w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, promując tym samym polską kulturę i sztukę na najwyższym poziomie. Para zaprezentowała się również w strojach, dzięki którym możemy mieć nadzieję, że teatralny dress code w Polsce jeszcze nie zginął ostatecznie.

Robert Lewandowski wybrał na ten wieczór elegancki smoking z białą koszulą i czarną muszką. Anna Lewandowska zdecydowała się na sukienkę w kolorze butelkowej zieleni z finezyjnym wiązaniem w okolicach talii. Dopełnieniem stylizacji były klasyczne czarne szpilki i kopertówka.

Zachwyciła nas także stylizacji Klary! Biała bluzka z kołnierzykiem, a do tego czarna princeska i botki – klasyczny zestaw dla małej fanki baletu!

Znając doskonale jakość „Dziadka do orzechów”, którego możemy oglądać w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, jesteśmy pewni, że dla rodziny Lewandowskich to był naprawdę udany wieczór!

"Dziadek do orzechów" - gdzie obejrzeć? 

Jeśli tak jak my zamarzyliście o obejrzeniu „Dziadka do orzechów” w tym roku, niestety musimy Was zmartwić. Większość miejsc jest już zajęta, a na poszczególnych spektaklach dostępnych jest jeszcze kilka biletów, ale pojedynczych. Podobnie jest również w Operze Krakowskiej. Większość spektakli jest już wyprzedanych. „Dziadka do orzechów” możecie jeszcze oglądać w Teatrze Wielkim w Poznaniu (są wolne terminy) czy uwspółcześnioną wersję w Teatrze Wielkim w Łodzi (wolne terminy na styczeń).