Amy Winehouse - powstanie film biograficzny o piosenkarce 

Już jakiś czas temu słyszeliśmy o planach stworzenia filmu biograficznego o Amy Winehouse. Ostatecznie jednak planowana produkcja ekranizacji książki „Saving Amy” nie doszła do skutku, a temat ucichł – jak mogłoby się wydawać – na dobre. Aż do dziś… 

Reklama

Jak podają zagraniczne media, filmowa biografia Amy Winehouse w końcu dostała zielone światło. Podobno prace nad produkcją nazwaną roboczo „Back to Black” zostały wznowione pod skrzydłami Studio Canal. Za scenariusz odpowiedzialny jest Matt Greenhalgh, natomiast za reżyserię -  Sam Tylor-Johnson, ta sama reżyserka, która stworzyła „50 twarzy Grey’a”!

Amy Winehouse - kontrowersje wokół biografii 

Po śmierci Amy Winehouse w 2011 roku Hollywood próbowało opowiedzieć historię piosenkarki, ale większość projektów nie została zrealizowana ze względu na prawa autorskie i brak zgody ze strony rodziny.

Tymczasem najnowsza koncepcja filmu ma pełne poparcie Mitcha Winehouse’a – ojca Amy Winehouse – który pojawił się już w nagrodzonym Oscarem dokumencie „Amy”.

- Chcemy, aby ktoś przedstawił Amy taką, jaka była. Zabawna, błyskotliwa, czarująca… ale też okropna. Nie ma sensu, żebym ja robił ten film, bo jestem jej ojcem. Ale znalezienie odpowiednich ludzi, którzy to zrobią, jest bardzo ważne i zrobimy to – mówił Mitch Winehouse w 2018 roku dla Variety.

I wszystko wskazuje na to, że w końcu się udało! Póki co, nowa produkcja jest w fazie castingów. Kto zagra Amy Winehouse? Mitch Winehouse zdradził w jednym z wywiadów, że nie miałby nic przeciwko temu, by w rolę jej córki wcielił się ktoś kompletnie nowy, nieznany.