Alain Delon podjął decyzję o eutanazji

Jak podają francuskie media, syn Alaina Delona – Anthony – wyznał, że jego ojciec postanowił poddać się eutanazji, aby zakończyć swoje życie z pełną godnością.

Reklama

Przyczyn decyzji aktora może być wiele, ale za jedną z głównych uznaje się śmierć Nathalie Delon, która również pragnęła takiej śmierci. Ze względu na francuskie prawo, nie było to jednak możliwe.

- Eutanazja jest logiczną i naturalną rzeczą. W pewnym wieku i w pewnym momencie życia mamy prawo do cichego odejścia z tego świata bez wsparcia ze strony szpitala lub urządzeń utrzymujących życie – powiedział w 2021 roku Alain Delon w jednym z wywiadów.

Eutanazja francuskiego aktora ma odbyć się w Szwajcarii, w państwie, w którym jest ona legalna. Jest to możliwe, ponieważ Alain Delon od 1999 roku posiada obywatelstwo szwajcarskie, a od 2019 roku, czyli od czasu operacji wywołanej udarem mózgu, nie opuścił granic tego kraju.

Wiadomo, że niedawno odbył już rozmowę z prawnikami na temat dziedziczenia.

- Nie możemy nic z tym zrobić. To jest właśnie to, co nazywamy wiekiem. Tracisz twarz, wzrok. Wstajesz i cholera, bolą kości. Tracisz siebie. Starzenie się jest okropne – miał powiedzieć Alain Delon przed operacją w Szwajcarii.

Alain Delon żegna się ze światem 

Po tym, jak Anthony Delon poinformował świat o decyzji swojego ojca, w mediach pojawiło się oficjalnie oświadczenie aktora skierowane do wszystkich fanów.

- Chciałbym podziękować wszystkim, którzy towarzyszyli mi przez te lata i byli dla mnie wsparciem. Mam nadzieję, że kolejne pokolenia aktorów znajdą we mnie przykład nie tylko zawodowy, ale także życiowy, pomiędzy zwycięstwami a porażkami. Dziękuję Wam – pisze Alain Delon.

 

SPODOBAŁ CI SIĘ WELL.PL? OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE: