Johnny Depp wyreżyseruje film „Modi” o Amadeo Modiglianim - co wiemy o fabule?

Dwadzieścia pięć lat temu Johnny Depp zadebiutował jako reżyser w filmie „Odważny”, w którym zresztą sam zagrał u boku Marlona Brando. Produkcja odbiła się szerokim echem w świecie kina, choć z pewnością nie można nazwać jej wielkim sukcesem. Dziś jeden z najsłynniejszych aktorów na świecie powraca na reżyserski fotel, aby opowiedzieć historię włoskiego artysty Amedeo Modiglianiego.

Reklama

- Jestem niezwykle zaszczycony i szczerze wzruszony, że mogę przenieść na ekran sagę o życiu Amadeo Modiglianiego. Jego historia jest pełna trudności, ale zakończyła się wielkim triumfem – to uniwersalna, ludzka opowieść, z którą każdy z nas może się zidentyfikować – mówił Johnny Depp w oświadczeniu.

Scenariusz produkcji oparty jest na sztuce Dennisa McIntyre'a, a za jej adaptację ekranową odpowiadają Jerzy i Mary Kromolowscy. Według najnowszych informacji serwisu "The Hollywood Reporter" historia, która zostanie pokazana w "Modim", rozegra się w ciągu 48 godzin.

Widzowie zobaczą artystę w jednym z najbardziej kryzysowych momentów jego życia. Uciekając przed policją, Modigliani będzie chciał na dobre porzucić swoją karierę malarską i opuścić Paryż. Powstrzymają go jednak jego przyjaciele i zarazem inni artyści: Maurice Utrillo oraz Chaim Soutine, a także jego angielska muza i kochanka, Beatrice Hastings. Modigliani szukać rady będzie także u polskiego handlarza dziełami sztuki i przyjaciela Leopolda Zborowskiego, wtedy jednak "chaos osiągnie apogeum".

"Modi" - Al Pacino to nie jedyna gwiazda. Kto pojawi się w obsadzie? 

Obok Johnny'ego Deppa w gronie twórców pojawią się także inne wielkie nazwiska współczesnego kina. Największym z nich będzie z pewnością Al Pacino, który wcieli się w rolę francuskiego kolekcjonera sztuki Gangnata. Poza nim na ekranie zobaczymy także Riccarda Scamarcia oraz Pierre'a Nineya, którzy zagrają odpowiednio samego Amadeo Modiglianiego oraz Maurice'a Utrilla. 

Zdjęcia do produkcji mają ruszyć już tej jesieni w Budapeszcie. Produkcją filmu zajmie się natomiast firma Deppa IN.2 Films oraz Barry Navidi.

Kariera Johnny’ego Deppa po procesie przeciwko Amber Heard

Spór Johnny’ego Deppa i Amber Heard, nazywany procesem dekady, wpłynął negatywnie na kariery obojga jego bohaterów. „Modigliani” ma być zatem wielkim powrotem i jednocześnie wielką nadzieją dla aktora. Barry Navidi, producent filmu, wyznał jednak, że nie wyobraża sobie współpracować przy tym projekcie z nikim innym.

- To jest wycinek życia Modiglianiego, nie biografia. Ponowne nawiązanie współpracy z Johnnym Deppem było moim marzeniem – to prawdziwy artysta z niesamowitą wizją przeniesienia wspaniałych historii na wielki ekran – powiedział Barry Navidi dla The Hollywood Reporter.

Oprócz nowej reżyserskiej produkcji Johnny Depp zagra także niebawem rolę króla Ludwika XV w historycznym romansie francuskiego reżysera Maïwenna „Jeanne du Barry”.