David Attenborough wystąpi w "Planet Earth III"

Mamy w Polsce swoją Krystynę Czubówną i oczywiście wielkie brawa dla niej, bo wychowaliśmy się na filmach przyrodniczych z jej udziałem. Mam nadzieję, że pani Krystyna nie obrazi się na mnie, jeśli mimo wszystko napiszę, że nikt nigdy nie przeczyta filmu dokumentalnego piękniej niż David Attenborough.

Reklama

Chciałoby się, aby słynny brytyjski biolog, podróżnik i narrator pojawiał się w produkcjach przyrodniczych do końca świata i jeden dzień dłużej, ale musimy pamiętać, że ma on już 97 lat i jego odejście na filmową emeryturę zbliża się nieubłaganie.

Rok temu, kiedy David Attenborough był gospodarzem produkowanego przez BBC serialu "Mroźna Planeta II" ("Frozen Planet II"), w ostatnim odcinku produkcji pozwolił sobie na swego rodzaju apel dotyczący walki o przyszłość naszej planety. Wiele osób odebrało te słowa jako swoiste pożegnanie i przekazanie pałeczki innym. Na szczęście oficjalnie potwierdzono, że dziennikarza zobaczymy i usłyszymy jeszcze w tym roku, w kolejnej części serialu "Planet Earth".

David Attenborough - filmowy głos planety Ziemia

Kariera telewizyjna Davida Attenborough rozpoczęła się w 1954 roku. Dzięki swojej wiedzy oraz pasji, a także pięknemu i spokojnemu tembrowi głosu, stał się on wkrótce numerem jeden w świecie produkcji przyrodniczych.

W 2006 roku podróżnik dołączył do ekipy serialu telewizyjnego "Planet Earth" jako narrator i prowadzący.  Produkcja wykorzystywała wyjątkowe, opracowane specjalnie na jej potrzeby, techniki filmowania. Dzięki temu twórcom udało się zabrać widzów w miejsca, jakich nigdy dotąd nie mogli zobaczyć i to w fenomenalnej jak na tamte czasy jakości. 10 lat później, ze względu na rozwój technologii i nowe możliwości, postanowiono stworzyć drugi sezon serialu. Jeśli tego nie widzieliście, to w najbliższy weekend polecam wam maraton. Wspaniałe doświadczenie, a niektóre sceny trzymają w napięciu mocniej, niż niejeden film akcji!

"Planet Earth III": Kiedy premiera serialu BBC?

Całe szczęście na trzecią część "Planet Earth" nie musimy czekać kolejnej dekady. Faktem jest, że została ona zamówiona już w 2019 roku, ale wszystko opóźniło się ze względu na pandemię koronawirusa. Teraz produkcja ruszyła pełną parą i podobno rozpoczęto kręcenie scen wprowadzających oraz nagrywanie narracji do serialu, za którą odpowiedzialny będzie… oczywiście David Attenborough.

- Otwarcie serii z Davidem zostało nakręcone w pięknej brytyjskiej okolicy, dokładnie w miejscu, w którym Karol Darwin spacerował i zastanawiał się nad swoimi wstrząsającymi pomysłami na temat ewolucji - mówi Mike Gunton, producent wykonawczy serialu.

- Wydawało się to idealnym miejscem dla Davida, aby przedstawić "Planet Earth III" i przypomnieć nam zarówno o cudach, jak i kruchości naszej planety.

Oprócz połączenia rozległych krajobrazów i wnikliwych materiałów filmowych o zwierzętach, to właśnie błyskotliwość prowadzącego również przyciągała ludzi do oglądania serialu.

- "Planet Earth" nie byłaby taka sama bez Davida, więc cieszę się, że pojawi się także w trzeciej serii - dodał producent.

Składający się z ośmiu godzinnych odcinków pojawi się na BBC One jeszcze w tym roku. Nie mamy niestety pojęcia, kiedy serial pojawi się w naszym kraju.