12-letni stolarz i wirusowy post na Instagramie

Gabriel Clark ma dopiero 12 lat, ale już jako czterolatek wiedział, że stolarstwo będzie jego największą pasją. Jak sam przyznaje, drewnem zafascynował go dziadek, ale popularność zawdzięcza krótkiej prośbie swojego ojca, znanego reżysera. 

Reklama

25 marca 2022 roku Richard Clark, ojciec Gabriela, napisał na Twitterze krótki post, w którym opowiedział światu o kunszcie swojego syna i o tym, jak oszczędzał na rower górski ze sprzedaży drewnianego rękodzieła. Tak rozpoczął się wielki szał.

- Zapytałem swojego tatę, czy mógłby zamieścić coś na swoich social mediach. Wysłał krótki tweet o treści: „Mój syn jest trochę smutny. Czy możesz go wesprzeć, śledząc jego Instagram?” I nagle na moim profilu wybuch prawdziwy szał – wspomina Gabriel Clark.

Zaledwie kilka dni później na Instagramie chłopca pojawiła się masa nowych obserwujących, która dziś sięga już liczby 200 tysięcy osób. Większość z nich złożyła także specjalne zamówienia na niestandardowe miski.

 

Loteria na pomoc Ukrainie

Chłopiec postanowił wykorzystać swoją popularność do większych celów. Na jego koncie pojawił się post, w którym wyjaśnił zasady loterii „Puchar Ukrainy”, w której nagrodą główną była drewniana misa z dwoma pierścieniami w kolorze flagi Ukrainy. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz ukraińskich dzieci.

- Najpiękniejsze w Gabrielu jest to, że ma naprawdę wielkie serce. Jest utalentowany, jest kreatywny, ale przede wszystkim ma wielkie serce – mówi mama Gabriela, Teresa McCann Clark.

Jak do tej pory chłopcu udało się zebrać 247 636 dolarów na pomoc Ukrainie.

- Nie mogę uwierzyć, ile udało nam się zebrać! To jest niesamowite – pisze na Instagramie Gabriel Clark.